Twój prywatny
ekspert finansowy

A co jeśli podczas spłaty kredytu zabraknie mnie jako głównego żywiciela rodziny, lub zdarzy się wypadek, choroba która nie pozwoli mi czasowo lub całkowicie uzyskiwać dochód? Zadajesz sobie te lub inne pytania? Zobacz odpowiedzi na najczęstsze pytania.

W przypadku śmierci nie muszę się już martwić, bliscy sprzedadzą nieruchomość, spłacą kredyt - problem rozwiązany?

Niestety nie w każdym przypadku bliscy mogą sprzedać nieruchomość. Tą kwestię szczegółowo reguluje w Polsce prawo spadkowe.

Nie wierzę w ubezpieczenia i tak nigdy nie wypłacają odszkodowań.

Indywidualne ubezpieczenia na życie, mają najwyższą wypłacalność świadczeń. Warunki wypłaty świadczenia są zawarte w OWU, które podczas zawierania ubezpieczenia często nie są analizowane tak szczegółowo jak sama wysokość składki. To właśnie OWU jest najistotniejszym dokumentem, który należy szczegółowo przeanalizować.

Prowadzę własną działalność i trafiłem z powodu choroby lub wypadku do szpitala, nie mogę zarabiać pieniędzy - co teraz?

Ubezpieczyciele często posiadają w swojej ofercie ubezpieczenia na wypadek pobytu w szpitalu. Z tytułu tego ubezpieczenia można otrzymać wypłatę rzędu 200 zł za każdy dzień pobytu w szpitalu.

Zdiagnozowano u mnie poważną chorobę, jest dostępna nowa metoda leczenia pozwalająca na wyleczenie choroby, niestety koszt leczenia jest całkowicie poza moim zasięgiem.

Ubezpieczenia na wypadek poważnego zachorowania obejmują swoim zakresem bardzo dużą liczbę potencjalnych ciężkich chorób. W niektórych pakietach poza samym odszkodowaniem, z tytułu takiego zachorowania możesz w ramach ubezpieczenia otrzymać dodatkową konsultację medyczną w kraju lub za granicą.

To tylko kilka wymienionych przypadków z jakimi spotkałem się podczas pracy jako ekspert finansowy. Jeśli potrzebujesz zabezpieczyć się na wypadek powyższych zdarzeń, zapraszam na luźną rozmowę na poważne tematy.  Wspólnie znajdziemy obszar oraz możliwości i zakres ochrony, dla Ciebie i Twoich bliskich.

Masz pytanie?
Zadzwoń do mnie!

+48 662 063 455